Solidus Lietuvos sportininkų pasirodymas Europos kordinių aviamodelių čempionate ir Pasaulio taurės etape

Pazardžike, Bulgarijoje, įvyko Europos kordinių aviamodelių čempionatas, kuriame Lietuvos sportininkai lenktyninių aviamodelių komandinėje įskaitoje laimėjo antrą vietą. Prieš pat šį čempionatą vykusiame Pasaulio taurės etape Lietuvos aviamodeliuotojas Audrius Rastenis iškovojo antrą vietą (oro mūšio aviamodelių klasėje), Evgeny Vershadenko ir Gintaras Šablinskas – trečią vietą (lenktyninių aviamodelių klasėje).

2019 m. liepos 12-13 dienomis Pazardžike, Bulgarijoje, Maricos upės saloje, įvyko kordinių aviamodelių Pasaulio taurės etapas. Liepos 14-20 dienomis sportininkai kovą tęsė Europos kordinių aviamodelių čempionate. Šiose varžybose, suaugusiųjų ir jaunių kategorijose, keturiose skirtingose klasėse, varžėsi 145 sportininkai iš 21 valstybės. Lietuvai atstovavo gausi aviamodeliuotojų komanda. Nors itin permainingi orai (nuo 18 laipsnių su lietumi, iki 35 laipsnių kaitros) varžybų dalyvių nelepino, tačiau mūsų sportininkai buvo gerai pasiruošę, technika veikė be trikdžių. Lietuviai puikiai startavo Pasaulio taurės varžybose ir iškovojo prizines vietas: Audrius Rastenis – antrą vietą oro mūšio aviamodelių klasėje (pirma vieta atiteko Igor Dementjev (Moldova), trečia – Yuri Mikhalkov (Latvija); Evgeny Vershadenko ir Gintaras Šablinskas – 3 vietą lenktyninių aviamodelių klasėje (pirma vieta atiteko Oleksii Igoshyn ir Yuriy Chayka (Moldova), antra – Roland ir Paskal Surugue (Prancūzija).

Europos kordinių aviamodelių čempionate Lietuvos sportininkams pritrūko sėkmės ir asmeninėje įskaitoje nepavyko pasiekti pačių aukščiausių rezultatų, tačiau sunkus ir nuoseklus bendras darbas neliko nepastebėtas. Lenktyninių aviamodelių klasės komandinėje įskaitoje Lietuvos atstovai, aplenkę Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Ispanijos, Ukrainos, Italijos ir Nyderlandų rinktines, užėmė antrą vietą (pirmą vietą iškovojo Rusijos komanda, trečią – Lenkijos).