Projektas "Aviacija vaikams" kvietimas

Projektas "Aviacija vaikams" kvietimas

Standartinė Ieva AP » 01 Rgp 2014, 15:19

SOCIALINIS PROJEKTAS „AVIACIJA VAIKAMS“
Organizatorius – žurnalas „Aviacijos pasaulis“ (2002-2014, patirtis 12 metų)

Projektas vykdomas nuo 2005 metų kasmet. Įkvepiantys atsiliepimai iš mokyklų (pedagogų, moksleivių) redakciją paskatino tęsti šį projektą.

1. Šiuo metu vykdomo projekto data. 2014 – 2015 m. mokslo metai, rugsėjis – birželis.
2. Projekto tikslai
a) supažindinti vaikus su techninės tematikos spauda, padėti pasirinkti profesiją (likti Lietuvoje), gerbti istoriją;
b) supažindinti pedagogus su aviacijos ir kosmoso naujienomis;
c) pakviesti jaunimą (ir jų šeimos narius) į aerodromus, būrelius, įvairius aviacijos renginius, Aviacijos muziejų, suteikti galimybę susipažinti su aviacijos technika, žmonijos pasiekimais aviacijos ir kosmoso srityje, aviatoriais;
d) stiprinti kartų ryšį (pedagogai-vaikai, vaikai-tėvai-seneliai);
e) suteikti galimybę skaityti techninės tematikos leidinį (ilgalaikis poveikis, patikimas profesionalios informacijos šaltinis).
3. Projekto mastas
Norime pasiekti, kad žurnalas „Aviacijos pasaulis“ patektų kuo plačiau į mokyklas Lietuvoje (~1700) bei lietuviškas mokyklas užsienyje.
4. Projekto auditorija
Vaikai ir jaunimas (80-85 proc.), pedagogai (15-20 proc.).

KITA INFORMACIJA PROJEKTO DALYVIUI:
1. Projekto dalyviu tampa juridinis ar fizinis asmuo, kuris pritaria projekto tikslams ir užprenumeruoja žurnalą mokyklų bibliotekoms 2014-2015 mokslo metams.
1 egz. prenumeratos kaina 120 Lt (35 EUR). Patvirtinkite savo sprendimą el. paštu zivile@aviacijospasaulis.lt iki 2014 m. rugsėjo 15 d.
2. Projekto viešinimas:
a) Redakcija nusiunčia kiekvienai mokyklai laišką apie prenumeratos dovaną.
b) Žurnale „Aviacijos pasaulis“ skelbiama Padėka, kurioje išvardijami visi projekto dalyviai (kiekvienas asmuo, įmonė).
c) Redakcija vykdo mokyklų apklausą (kas skaito, domisi žurnalu) žiemą (gruodis-sausis). Apklausos rezultatai skelbiami žurnale.

Akcijoje „Aviacija vaikams“ aktyviai dalyvauja ne tik aviatoriai, bet ir verslininkai, visuomenės veikėjai, LR Seimo nariai Č.Juršėnas, R.Kupčinskas, V.Galvonas, K.Daukšys, Europarlamentaras R.Paksas, „Panevėžio keliai“ vadovas V.Puidokas, „Biomedika“ vadovas G.Stanionis, kt.

Parengė žurnalo „Aviacijos pasaulis“ direktorė Živilė Jankutė
Viešoji įstaiga „AP idėjos“, A.Goštauto g. 8-108, Vilnius
Tel. 8-5 212 2002, mob. tel. +370 673 95990, el. p. zivile@aviacijospasaulis.lt
Žiūrėkite priede – atsiliepimus.


PRIEDAS, 2 lapas

ATSILIEPIMAI IŠ MOKYKLŲ:
„Ypatingai trūksta techninės pakraipos periodikos, todėl žurnalas turi savo skaitytojus. Moksleiviai, kurie domisi technika, labai noriai jį skaito. Yra mokinių, kuriems įdomus aviamodeliavimas, lanko būrelį, todėl visada laukia naujo numerio“. Kauno r. Lapių pagrindinės mokyklos bibliotekininkė K. Brazauskienė.

„Vilniaus M. Daukšos vid. mokyklos bibliotekos skaitytojams smalsu paskaityti straipsnius apie kosmosą, karinę aviaciją, atidžiai peržiūrėti leidinyje pateiktas nuotraukas“. Bibliotekos vedėja R. Kairienė.

„Malonu skaityti šį leidinį, nes akį pamalonina spalvingos jo nuotraukos, drąsa „užkrečiantys“ straipsniai. Aviacija labiau domisi vaikinai, tačiau akivaizdaus rezultato sulaukėme iš merginos. Ji kelerius metus domėjosi aviacijos pasauliu ir pasirinko aviacijos veiklai reikalingą specialybę (buvusi gimnazistė dabar studijuoja VGTU). Tikriausiai žurnalo rubrikos „Kaip tapti aviatoriumi?“, „Profesija – aviacijos saugumo specialistai“, „Skrydžių ir įgulų planuotojai“, ir kt. įkvepia rimtoms studijoms ne tik danguje, bet ir žemėje“. Šilalės S. Gaudėšiaus gimnazijos bibliotekos vedėja N. Stasytienė.

Žurnalas „Aviacijos pasaulis“ populiaresnis tarp vyresnių klasių mokinių, jie itin domisi oreivyste, sklandytuvais, aviamodeliais, parasparniais, parašiutizmu. Parašiutizmu domisi dėl to, kad netoli Sasnavoje yra aeroklubaS. Kai kurie mokiniai šuolių jausmą yra patyrę. Neabejingi šiam žurnalui ir pedagogai. Naujas žurnalo numeris visada guli ant stalo mokytojų kambaryje. jame galima rasti informacijos apie Lietuvos aeroklubų renginius, šventes, sužinoti apie aviacijos specialybes ir jų ypatumus, pažinti geriausias Lietuvos aviacijos asmenybes, skaityti užsienio naujienas, istorinius faktus, susipažinti su kosmoso tyrinėtojais, jų atliktais darbais. Labai džiaugiamės, kad mums dovanojate šį žurnalą. Tai – galimybė praplėsti akiratį, pažinti mums neįprastą aviacijos gyvenimą. Visos mokyklos bendruomenės vardu dėkojame Jums“. Vilkaviškio r. Žaliosios V. Žemaičio pagr. mokyklos bibliotekininkė D. Staneikienė.

„Žurnalą „Aviacijos pasaulis“ mielai paskaitinėja tiek berniukai, tiek mergaitės. Ech, kas gi nenorėtų paskraidyti?“. Vaškų vidurinės mokyklos bibliotekos vedėja S. Katauskienė.

„Nors aviacija nesidomėjau, skaitydama „Aviacijos pasaulį“ sužinojau, kad aviacija – tai ne tik lėktuvai, bet ir įdomūs žmonės, išbandymai ir skrydis“. „Mūsų bibliotekoje yra įvairių leidinių apie gamtą, kompiuterius, žmones. Įdomu buvo paskaityti žurnalą apie aviaciją. Pasirodo, jame rašoma ne tik apie lėktuvus, bet ir apie meteorologiją, parasparnius, kosmosą, net pratimus akims“. „Man labai patiko skaityti apie kosmosą“. „Aviacijos pasaulis“ paskatino pagalvoti apie šuolį parašiutu“. „Labiausiai man patiko straipsnis apie savo rankomis sukonstruotą lėktuvą. Galbūt perskaičius žunalą kas nors norės tapti pilotu arba užsimanys konstruoti lėktuvus. Mano manymu, tikrai pravartu tokį žurnalą turėti mokykloje“.
Simona, Karolina, Renatas, Viktorija, Greta, 8-9 kl., Rūdiškių gimnazija.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Ieva AP
 
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 11 Bal 2013, 18:40

Grįžti į Aktualios temos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias